ارمنستان, اقامت

اخذ اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان

آیا در ارتباط با شرایط اقامت کشور ارمنستان از اطلاعات لازم برخوردار هستید ؟آیا با روش های اخذ اقامت کشور ارمنستان آشنایی دارید ؟پس با ما همراه باشید تا در این مقاله در امر اقامت ارمنستان و راه های مهاجرت به ارمنستان و شرایط ۲۰۱۸ اقامت ارمنستان ، اطلاعات لازم و مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

کشور ارمنستان

کشور ارمنستان کشوریست ، با قدمت چند هزار ساله و با فرهنگ و تمدن بسیار کهن ، مردمان خونگرم و مهربان کشور ارمنستان بسیار مهمان دوست و از توریست ها و گردشگران کشور خود با دست دلبازی بسیار مهمان نوازی می کنند.

حکومت جاری در ارمنستان ، جمهوری و مذهب این مردم ، ارمنی و مسیحی می باشد و زبان رسمی جمهوری ارمنستان ، ارمنی ست .

مها جرت به کشور ارمنستان

اگر قصد سفر و مها جرت به کشور ارمنستان را دارید باید به شما گفته شود ، که این کشور یکی دیگر از کشور های مقرون به صرفه و مناسب برای مهاجرت و پل ارتباطی برای مهاجرت به کشور های اروپایی می باشد و یکی از گزینش های به جا و مناسب جهت مهاجرت و اخذ اقامت کشور ارمنستان برای مهاجرین ایرانی به حساب می آید .

قبل از مهاجرت به کشور ارمنستان باید از قوانین و شرایط این کشور آگاهی داشته باشید ، زیرا این کشور قوانین وضع شده خاصی را برای مهاجرت دارا می باشد . مهاجرت و اخذ اقامت کشور ارمنستان با انجام روش های مختلفی میسر است .

از جمله این روش ها می توان به مها جرت و اخذ اقامت تحصیلی ، مها جرت و اخذ اقامت سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، مهاجرت و اخذ اقامت تولد فرزند ، مهاجرت کاری ارمنستان و اخذ اقامت ازدواج را اشاره نمود .

روش های ذکر شده بهترین توصیه و بهترین روش برای مهاجرت به کشور ارمنستان می باشد.

کشور ارمنستان در بین کشور های خاورمیانه یکی از امن ترین و بی طرف ترین کشور ها شناخته شده است که شاید باورش برایتان سخت باشد اما میانگین جرم کیفری در کشور ارمنستان می تواند به ۰ درصد در سال هم برسد .

حال می پردازیم به توصیف روش های توصیه شده و امکان پذیر برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور ارمنستان .

اخذ اقامت از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در ارمنستان به این صورت است که اگر یکی از والدین فرزند تابعیت کشور ارمنستان را دارا باشد و همسر ممکن است دارای تبعه ی کشوری دیگر باشد ، می تواند برای اخذ اقامت خود و خانواده خود برای کشور ارمنستان اقدام نماید .

*البته ذکر این نکته لازم است که اگر پدر و مادر تابعیت کشور ارمنستان را دارا باشند اما فرزند آن ها در کشوری دیگر به غیر از ارمنستان متولد شود ، فرزند متولد شده ، قطعا تابعیت ارمنستانی به خود می گیرد .

اگر فردی به فرزند خواندگی پدر یا مادر ارمنستانی پذیرفته شود ، پدر و مادر می توانند برای اخذ تابعیت و اخذ اقامت ارمنستان برای فرزند خوانده ی خود اقدام نمایند  .

اخذ اقامت از طریق خرید املاک و سر مایه گذاری

اگر فردی جهت خرید ملک و سرمایه گذاری اقدام نماید ، بنا بر کیفیت و مکان سرمایه گذاری ، می تواند اقدام به اخذ اقامت  این کشور نماید .

البته سرمایه گذاری و ثبت شرکت  یکی از بهترین و سود آور ترین  و تحصیل در کشور ارمنستان یکی از کم هزینه ترین روش ها جهت اخذ اقامت در حال حاضر می باشد .

مقالات مرتبط با ارمنستان:

 1. کار در ارمنستان
 2. اقامت تحصیلی ارمنستان
 3. سرمایه گذاری در ارمنستان
 4. ارمنستان
 5. شرایط دریافت ویزای کاری ارمنستان برای ایرانیان [2019]
 6. شرایط دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان برای ایرانیان [2019]

 

اخذ اقامت از طریق تحصیل

مهاجرت و اخذ اقامت از طریق تحصیل در ارمنستان برای مهاجران ایرانی ، امکان پذیر می باشد . برای این امر ابتدا باید مدرک  تحصیلی همراه با ریز نمرات قبولی را برای این کشور ارسال نمایید و بعد از در خواست اقامت تحصیلی ارمنستان ، باید به مدت سه ماه منتظر پاسخ از سوی دولت این کشور باشید

رشته های مهندسی و حقوق و زبان و علوم انسانی در ارمنستان کاربرد بسیاری دارد و موسسه حقوقی و بین المللی آوات به شما پیشنهاد می کند که برای تحصیل در ارمنستان در این رشته ها که در دانشگاه های برتر و معتبر ارمنستان تدریس می شوند ، تحصیل نمایید .

اقامت در ارمنستان مانند دیگر کشور های جهان به دو صورت امکان پذیر می باشد :

اقامت دائم و اقامت موقت که هر کدام بنا بر شرایط فردی شما و میزان مدت ماندگاری شما در کشور ارمنستان اعتبار  می خورد  .

برای اقامت دائم ارمنستان ، شما باید پروسه تقریبا کوتاهی را بگذرانید . برای این امر شما باید تمام رزومه ها و اسناد شخصی خود را در اختیار پلیس مهاجرت قرار دهید و بعد از گذراندن مدت یک ماه ، به شما اجازه اخذ اقامت یا عدم اجازه اقامت داده می شود .

اقامت موقت به مدت یک سال می باشد اما بنا بر تصمیم و قانون وضع شده در این کشور این مدت زمان ، تمدید خواهد شد .

شما می توانید اقامت خود را به مدت ۵ سال تمدید کنید و بعد از گذراندن ۵ سال در خواست پاسپورت ارمنی و تابعیت ارمنستان را بدهید و مانند هر شهروند ارمنی در کشور ارمنستان از مزایا ی این کشور بر خوردار شوید .

مدارک و اسناد لازم جهت اخذ اقامت موقت ارمنستان به شرح زیر می باشد .

 • پاسپورت
 • عکس
 • گواهی سلامت بیمه ای فرد متقاضی
 • رسید پرداخت
 • اسناد و مدارک شناسایی
 • عدم سوء پیشینه
 • تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان ارمنی ترجمه شده باشد .
 • هزینه های دریافتی

*لازم به ذکر است که هزینه های دریافتی برای اخذ اقامت موقت  برای هر فرد ، نهصد دلار بنا به ارزش نرخ دلار ، می باشد .

لازم به ذکر می باشد که کشور ارمنستان مانند پل رابطی میان کشور های آسیایی و کشور های اروپایی عمل می نماید.

و اگر شخصی قصد مها جرت به کشور های ارو پایی را داشته باشد ، کشور ارمنستان راهی مناسب برای مهاجرت به کشور های اروپا محسوب می شود .

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *